Skal vi finde jeres drømmebil?

Efter mange års erfaring med, at hente biler fra hele Europa ind, kan vi yde den bedste service hvad angår at finde den rette bil til jer. 

Om I lige er startet bilsøgningen, er midtvejs eller er helt afklaret med hvilken bil I skal have, så kan vi hjælpe jer med gode råd, besigtigelse, hjemtagning, syn og klargøring.

Fra man finder den rette bil til man har nøglerne, går der ofte 3-4 dage. Men skal det gå stærkt, kan vi levere biler fra dag til dag.

Forløbet går i 5 trin

Få leasingaftale eller finansiering på plads

Her laver vi en leasingaftale eller tilbud på finansiering, der passer til bilen og jer. Vi rådgiver jer på bedste vis mht. om bilen har en fair pris eller om den er for dyr. Vi rådgiver også omkring bilens generelle popularitet, for det har noget at sige den dag, den skal sælges igen.

Kreditgodkendelse og Underskrift:

Når leasingaftalen eller lånet ansøgningen er underskrevet, så kan vi reservere bilen i udlandet.

Besigtigelse og hjemtagelse

Besigtigelse og hjemtagelse af bilen gør vi selv eller via vores godkendte samarbejdspartnere i udlandet. Når vi skal hjemtage biler, har vi den fornødne ekspertise i at besigtige efter faste procedurer, der er oparbejdet igennem erfaring. Dokumenter bliver gennemgået, bilens helbred bliver elektronisk testet og karosseriet bliver efterset med laktester for at undgå at bilen kommer hjem med skjulte fejl.

Aflevering – få nøglerne

Når bilen er klargjort, skal den toldsynes. Først da kommer der nummerplader på og bilen kan afleveres til den nye ejer.

Tillykke med den nye bil